Title Image

Czy wiesz, że… migdały wspomagają organizm w walce ze zmęczeniem oraz stresem?

migdały

Czy wiesz, że… migdały wspomagają organizm w walce ze zmęczeniem oraz stresem?

Jeśli na co dzień odczuwasz zmęczenie lub nawet przemęczenie, masz trudność z utrzymaniem koncentracji albo masz bardzo stresującą pracę, do diety warto dołączyć migdały.

Te niepozorne z pozoru bakalie potrafią zdziałać cuda. Wszystko dlatego, że zawierają magnez. Pierwiastek ten jest niezbędny w odpowiednio zbilansowanej diecie – wspiera pracę układu nerwowego i pomaga walczyć ze zmęczeniem oraz stresem. Na tym jednak nie kończą się dobroczynne właściwości migdałów. Bakalie te są bowiem także naturalnym źródłem miedzi. Pierwiastek ten wpływa na zdrowy i piękny wygląd – pomaga w utrzymaniu właściwej pigmentacji skóry. 100 gramów migdałów zapewnia aż 100% zapotrzebowania organizmu na miedź. To jednak wciąż nie koniec, bo migdały zawierają też wapń, fosfor, potas i witaminę E – są więc po prostu idealną przekąską dla wszystkich aktywnych osób. Jedzenie migdałów w żaden sposób nie powinno być jednak traktowane jako obowiązek, bo oprócz tego, że są zdrowe, są także pyszne i dają mnóstwo możliwości kulinarnych.

Najprościej i najwygodniej jest kupić sobie opakowanie migdałów i zajadać się nimi w dowolnym momencie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako składnik sałatki, czy innego dania, a także ciast i deserów. Sprawdź dostępne warianty migdałów na stronie: www.bakalland.pl/bakalie/orzechy. Zastosowanie migdałów ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia osoby, która chce je wykorzystać – są niezwykle uniwersalne, pyszne i zdrowe.